Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

@MartinVícha na stránkách Ministerstva zahraničí dnes píší, že výjimka je:

Novou skupinu států budou tvořit ty s velmi vysokým rizikem nákazy, na cestovatelském semaforu budou označeny tmavě červeně. Jedná se mimo jiné o Španělsko (kromě Kanárských ostrovů), Portugalsko (kromě Azorských ostrovů a Madeiry)... 

0 Citovat

@danny , tak to mají asi blbý informace, tady máš ten oficiální seznam platná od 5.2. https://www.mzcr.cz/wp-content/u....-2021.pdf

0 Citovat

ten Blatný je fakt tydýt ....

Ale Irsko je taky silný: On Friday evening, the Minister for Health in Ireland, Stephen Donnelly, signed the first of the new regulations to implement measures relating to travel. From now, people caught at ports or airports wanting to leave the country for non-essential travel reasons, will be issued a fine of €500 euros per person.

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

ten Blatný je fakt tydýt ....

Ale Irsko je taky silný: On Friday evening, the Minister for Health in Ireland, Stephen Donnelly, signed the first of the new regulations to implement measures relating to travel. From now, people caught at ports or airports wanting to leave the country for non-essential travel reasons, will be issued a fine of €500 euros per person.

A sakra, tak aby se tydýt neinspiroval!

0 Citovat

OK, znova se vracíme k právu opustit vlastní zemi. Irsko vážně chce tohle právo oficiálně zpoplatnit...

Připadá mi, že polovina vlád v Evropě už vzdala možnost vyhrát příští volby. Kdyby to nebylo spíš k pláči, považovala bych současnou situaci za zajímavý sociální experiment, co jsou občani schopní překousnout, když se to skryje jako něco nutného pro obecné zdraví. SPOILER: Vycestování za 500 euro to rozhodně není. Příští krok bude zavedení detenčních táborů pro ty, kdo zkusí vycestovat?

0 Citovat

https://www.novinky.cz/cestovani....seznam.cz

Zanzibar je asi jedine misto na svete kde se lidi chovaji normalne 

A Irsko potvrzuju  ,jak to chteji rozlisovat nevim , kdyz poletim do CR za manzelkou  ,mam pro to povolenou vyjimku ,nebo prohlasi ,ze jsem tam byl na dovolene  a  zkasnou ode me 500 ?  A to jeste budu muset mit test pred odletem, pak po priletu byt  5 dnu v CR v karantene , dalsi test  plus dalsich  5 dnu respirator  a pak treti test pred odletem do Irska  To bude skvela dovolena ,kdyz spocitam 3 testy  plus letenky  a 500 euro za dovolenou  a to mi jeste pozastavi socialku , protoze sice mam na dovolenou narok ,ale uz drive byl zakaz letet do cervenych zemi   A to vsechno az na konci brezna ,protoze driv  by to mozna slo s nejakym tim prestupem jestli se neco po 5.breznu zmeni  , ovsem  na prestupu dalsi test  tedy  uz celkem i s cestou zpatky  5 testu 

A pak ze je nekdo v tech vladach normalni ..ano na Zanzibaru  tam jo 

Uprimne ,kdyz bych chodil do prace ,tak uz pisu  irske vlade dopis a hledam pravnika na zalobu , takhle musim mlcet a cekat  jestli se najdou jini ,ale petici bych podepsal

0 Citovat

Tak to je celkem radost... aneb když vám né vlastní vinou propadnou testy... https://www.independent.co.uk/tr...95934.html

0 Citovat

Ta výjimka pro cestovky je opravdu neuvěřitelná záležitost. A znamená to teda, že není potřeba ani vyplnit příjezdový formulář, natož dělat těch několik testů? Není ta výjimka jenom na nějaké části z těch opatření? Určitě to riziko nákazy je menší, člověk má při cestě s cestovkou minimum kontaktů s místními, ale na druhou stranu třeba na takové Madeiře se opravdu netráví týden bez vycházení z resortu. Nechápu, co tou změnou kdo sleduje...

0 Citovat

Nemuze tu dat nekdo presne zneni te vyjimky pro CK ?

edit:  myslim neco vic k tehle vyjimce 

e) pro občany České republiky, občany Evropské unie a jejich rodinné příslušníky s bydlištěm v České republice a pro cizince s oprávněním k pobytu nad 90 dnů vydaným Českou republikou, kteří se v rámci zájezdu s cestovní kanceláří nebo přes cestovní agenturu zdržovali pouze v regionech uvedených v seznamu podle bodu III.1. ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 4.1.2021,

Podle toho tedy kdyz budu mit zajezd s CK do vetsiny cervenych zemi v Evrope  tak mi staci jeden test  ,ktery chce ta zeme na priletu  a pak uz pri navratu  nikde nic nehlasim ani nemusim mit dalsi test ? Nebo formular musim vyplnit ale na dalsi test jit nemusim ? A ted co? Musi jit o cely zajezd , charter nebo i  zakoupeni letenky pres CK od kohokoliv ? A jak bych to na letistich  kde chteji test pred odletem prokazoval ? A co ty rude zeme nez rudejsi ??

0 Citovat

mikir napsal(a):

Nemuze tu dat nekdo presne zneni te vyjimky pro CK ?

https://1url.cz/Rz6fI

0 Citovat

Ano Cali ,ale ty podrobnosti s toho patrne nejsou  jak jsem uz doplnil vyse ...

0 Citovat

Já tomu také nevěřím, podle mě je to (tradičně) blbě napsané a Ministerstvo se k tomu určitě nějak vyjádří. Takto to nemá žádnou logiku a podobné výjimky nemají jiné evropské státy, co jsem se zběžně díval. Pokud se ukáže, že to pravda je, tak další potvrzení toho Absurdistánu všude okolo.

0 Citovat

Asi se zkusim prihlasit na Inviu ,ti se 100 % vetrou s chatovym dotazem s cim mi muzou pomoct -))  pak to sem hodim jak jsem pchodil - ))  

Ted si jdu ale napre na to koupit pivo , bohuzel jen  Prazsky lager  4 pixle 0.5l  za  5 euro , nebo Karpatske  za 5.50  lahvac Tyskeho je za 1.60  na  Cesky lahvac  treba Plzen nebo Ceskobudejovicky Budvar  ,bych musel jet 20 km  a mam jet jenom 5 ,ale to bych zmaknul i bez pokuty ,  ale za to uz chteji 2.50 za 0,5l za jedeno  to uz jako skrblik nedam -))

0 Citovat

myslíte, že to je provokace nebo diagnóza?

0 Citovat

Za 5 euro?!  :-o  no neblazni, dyť za to už bys měl letenku do ČR. Popřemýšlej o tom pořádně a pak nám to tady napiš, jak jsi se rozhodnul

0 Citovat

Hele lidi, je to nepříjemné, ale co když k tomu mají ty vlády nějaký důvod? Třeba ty mutace. Islámskou republiku nemáme, aby vláda řekla Inshallah a na všechno se fatalisticky vyprdla. Tak se snaží dělat aspoň něco, aby sem turisti nezavlekli ty agresivní variace. Nejspíše je to naprd a maximálně jejich šíření jen pozdrží. Nejsme totiž ostrov. Takhle aspoň mohu vykázat nějakou činnost, až jim budou lidi vyčítat další tisíce mrtvých za čtvrté vlny.

0 Citovat

Osobně se podivuji dvěma věcem:

- rozdílu v přístupu k individuálním turistům a cestovkám, jejichž klienti nepotřebují test ani z JAR nebo Brazílie

- že zbytek světa je automaticky tmavě červený, a to včetně evropských států mimo EU/EHS.

Plus bonusová - lidé se opět mají domů do karantény dostávat svépomocí.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Hele lidi, je to nepříjemné, ale co když k tomu mají ty vlády nějaký důvod? Třeba ty mutace. Islámskou republiku nemáme, aby vláda řekla Inshallah a na všechno se fatalisticky vyprdla. Tak se snaží dělat aspoň něco, aby sem turisti nezavlekli ty agresivní variace. Nejspíše je to naprd a maximálně jejich šíření jen pozdrží. Nejsme totiž ostrov. Takhle aspoň mohu vykázat nějakou činnost, až jim budou lidi vyčítat další tisíce mrtvých za čtvrté vlny.

Ajéjeje, teď si šlápl do vosího hnízda. Připrav se být sežrán místními chytráky, kteří si koupili dovolenou v době absolutní nejistoty, kdy neexistují žádná legitimní očekávání, ale všechny opatření se zavádějí nahodile a většinou s okamžitou účinností. Škoda, že si toho ti lidi za 11 měsíců nevšimli.

0 Citovat

@Leos Literak , ja vim Leosi , ze ty se snazis me prispevky necist ,ani te nebudu presvedcovat , ze mutace je jen zasterka, aby mohli jeste vic zprisnit a nejak to okecat ,Ja tady totiz v te mutaci primo ziju ,alespon  irska vlada tvrdi ze 2/3 nakazenych ma britskou mutaci  a cim dal vic lidi vidim bez rousek ,jezdi si nakoupit vic jak 5km atd,,

Ale tady se ted neresi  cizinci ,kteri by mohli zavlect neco do CR   Tady se resi to, ze kdyz pojedes do vlastne  jakekoliv zeme v Evrope individualne , ceka te 3-5 testu a kdyz si koupis zajezd v CK , tak by mel byt jen 1 test ?  To nema s mutaci nic spolecneho  To ma  neco spolecneho jen s korupci ,uplatkarstvim a dvojim metrem tech papalasu nahore 

A samozrejme se zachranou Smartwingsu ,ktery chce po statu pul miliardy a jak znamo  jedine cestovky drzi Smartwing nad vodou 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Hele lidi, je to nepříjemné, ale co když k tomu mají ty vlády nějaký důvod? Třeba ty mutace. Islámskou republiku nemáme, aby vláda řekla Inshallah a na všechno se fatalisticky vyprdla. Tak se snaží dělat aspoň něco, aby sem turisti nezavlekli ty agresivní variace. Nejspíše je to naprd a maximálně jejich šíření jen pozdrží. Nejsme totiž ostrov. Takhle aspoň mohu vykázat nějakou činnost, až jim budou lidi vyčítat další tisíce mrtvých za čtvrté vlny.

OK, v pořádku. V tom případě je ale výjimka pro cestovky a cestovní agentury naprosto nemorální. Buď jde o ochranu veřejného zdraví, a potom by opatření měla být srozumitelně prezentována a platit pro všechny cestující, nebo je to jinak. Nerozumím tomu. 

0 Citovat

Přiznám se, že jsem ty tři stránky nových komentářů spíše přeskákal a detailně nečetl. Pokud to tak je, jedná se o klasický babišismus, se kterým nesouhlasím.

0 Citovat

Prave  mam  rozhovor na Invii  odpoved 

Bohužel, netuším, o čem se bavíte. Proto jsem Vám uvedla univerzalni odpoved, a to takovou že je potřeba dodržet podmínky, které daná destinace má a pri navratu naopak. :-)   MZV je relavalentni zdroj informaci, prosim, stranky jsou pravidelně aktualizované    

Dal jsem v live chatu nepokracoval -)))

0 Citovat

Když je ta britská mutace údajně tak hrozně nakažlivá a nebezpečná, tak jak to, že v UK za posledních 7 dní klesl počet pozitivních testů o 27%, počet mrtvých o 10% a počet pacientů v nemocních o 22%?:-)

0 Citovat

Protože už mají nově zmutovanou tu původní mutovanou britskou mutaci :-D

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Když je ta britská mutace údajně tak hrozně nakažlivá a nebezpečná, tak jak to, že v UK za posledních 7 dní klesl počet pozitivních testů o 27%, počet mrtvých o 10% a počet pacientů v nemocních o 22%?:-)

Protože napadá pouze občany EU

0